Jotkel wyróżniony Gazelą Biznesu po raz dziesiąty

Jotkel wyróżniony Gazelą Biznesu po raz dziesiąty
 • „Gazele Biznesu” - ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm, opracowany przez dziennik „Puls Biznesu”. Aby otrzymać tytuł firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk. Weryfikacją danych udostępnionych przez przedsiębiorców oraz wyszukiwaniem firm, które spełniają kryteria rankingowe, zajmują się analitycy wywiadowni gospodarczej Coface Poland. Gazela Biznesu to tytuł, który kojarzy się z prestiżem, odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw.

Jotkel otrzymał po raz dziewiąty tytuł Gazeli Biznesu

Jotkel otrzymał po raz 9 tytuł Gazeli Biznesu
 • „Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik „Puls Biznesu”, nieprzerwanie od 2000 roku. Weryfikacją danych udostępnionych przez przedsiębiorców oraz wyszukiwaniem firm, które spełniają kryteria rankingowe, zajmują się analitycy wywiadowni gospodarczej Coface Poland.

  Tytuł Gazela Biznesu kojarzy się z prestiżem i zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów. Aby otrzymać tytuł firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk.

Software Asset Management - audyt legalność oprogramowania

Jotkel otrzymał po raz 9 tytuł Gazeli Biznesu
Jotkel otrzymał po raz 9 tytuł Gazeli Biznesu
 • Certyfikaty zaświadczające, iż Jotkel Sp. z o.o. Sp. k. pozytywnie przeszła proces Software Asset Management prowadzony według wytycznych Microsoft oraz BSA.

JOTKEL po raz ósmy Gazelą Biznesu

JOTKEL po raz ósmy Gazelą Biznesu
 • „Jotkel otrzymał po raz ósmy tytuł Gazeli Biznesu przyznawany przez Puls Biznesu i Coface Poland.
 • Gazele Biznesu to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.
 • W tym roku w rankingu sklasyfikowano 4300 firm z całej Polski. Jotkel zajął 1081 miejsce w Polsce i 123 miejsce w Wielkopolsce.
 • Gazela Biznesu potwierdza pozycję Spółki Jotkel jako firmy solidnej, jednego z krajowych liderów w produkcji mebli metalowych, wyposażenia warsztatów, hal fabrycznych, magazynów i pomieszczeń socjalnych oraz producenta szaf serwerowych, teleinformatycznych i komputerowych. Jotkel to także godny zaufania dostawca usług kooperacyjnych (cięcie laserowe, obróbka blach, rur i kształtowników), a także uznany eksporter.
 • „Gazela Biznesu to jedno z nielicznych na naszym rynku wyróżnień, których otrzymanie nie jest uzależnione od żadnych opłat. Ranking wyróżniają rygorystyczne kryteria. O miejscu na liście decyduje dynamika rozwoju, potwierdzona wynikiem finansowym. Badanie wykonywane jest przez renomowaną firmę doradczą. Specjaliści badają wyniki z ostatnich trzech lat. Ranking promuje firmy, które działają w sposób przejrzysty. Stąd przedsiębiorstwa, które się w nim znajdują to nie tylko sprawdzone, kwalifikowane i wiarygodne firmy, ale także takie, które preferują solidność i jawność działania. Nie bez znaczenia dla renomy rankingu jest fakt, że udział w nim jest całkowicie bezpłatny (nagrody nie można kupić).
 • Gazelą Biznesu 2015 jest firma, która:
  - rozpoczęła działalność przed 2012 rokiem i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś;
  - w latach 2012-1214 ani razu nie odnotowała straty;
  - w latach 2012 – 2014 z roku na rok odnotowywała przyrost sprzedaży;
  - w roku 2012 osiągnęła wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln zł i nie większą niż 200 mln zł;
  - przynajmniej od roku 2011 publikowała wyniki finansowe w „Monitorze Polskim B” lub udostępniła je firmie Coface Poland albo redakcji „Pulsu Biznesu”.

Odznaka honorowa za zasługi dla rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej

Odznaka honorowa za zasługi dla rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej
 • Odznaka honorowa za zasługi dla rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej, przyznana Panu Janowi Krzywonosowi.

Podziękowanie z okazji XXV-lecia Odrodzonego Samorządu Terytorialnego

Podziękowanie z okazji XXV-lecia Odrodzonego Samorządu Terytorialnego
 • Podziękowanie dla Pana Jana Krzywonosa z okazji XXV-lecia Odrodzonego Samorządu Terytorialnego za wieloletnie zaangażowanie w tworzenie i funkcjonowanie Wielkopolskiej Gospodarki, wkład w budowanie i rozwój Powiatu Krotoszyńskiego oraz aktywność na rzecz społeczności lokalnej.

Wdrożenie strategii rozwoju Przedsiębiorstwa w ramach projektu „Planowanie strategiczne w MMSP”

Wdrożenie strategii rozwoju Przedsiębiorstwa w ramach projektu Planowanie strategiczne w MMSP
 • 16 stycznia 2014 roku Przedsiębiorstwo Jotkel otrzymało dyplom za wdrożenie z sukcesem strategii rozwoju przedsiębiorstwa w ramach projektu „Planowanie strategiczne w MMSP”. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Odznaka Honorowa za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”

Odznaka Honorowa za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego
 • Zarząd Województwa Wielkopolskiego uchwałą z 21 listopada 2013, wyróżnił Właściciela Przedsiębiorstwa Jotkel - Jana Krzywonosa - Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Jest to zaszczytne honorowe wyróżnienie, nadawane osobom, instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego oraz organizacjom społecznym i zawodowym, które poprzez swoją działalność zawodową i społeczną wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny województwa wielkopolskiego.

Krotoszyński Dąb”

Krotoszyński Dąb
 • 23 marca 2012 r. w Krotoszynie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Starosty Krotoszyńskiego „Krotoszyński Dąb”.
 • Właściciel Przedsiębiorstwa Jotkel - Jan Krzywonos - odebrał nagrodę w kategorii: działalność gospodarcza.
 • Krotoszyński Dąb to nagroda za szczególne zasługi na rzecz rozwoju i promocji powiatu krotoszyńskiego.

Siódma Gazela JOTKEL”

Siódma Gazela JOTKEL
 • Dostaliśmy już siódmą Gazelę Biznesu.
 • To jedno z nielicznych na naszym rynku wyróżnień, których utrzymanie nie jest uzależnione od żadnych opłat. Ranking wyróżniają także rygorystyczne kryteria. Badanie wykonywane jest przez renomowaną firmę doradczą. Specjaliści badają wyniki z ostatnich trzech lat. Dlatego właśnie niełatwoi zostać laureatem tej nagrody. O miejscu na liście decyduje dynamika rozwoju, potwierdzona wynikiem finansowym. Ranking promuje firmy, które działają w sposób przejrzysty. Stąd przedsiębiorstwa, które się w nim znajdują to nie tylko sprawdzone, kwalifikowane i wiarygodne firmy, ale także takie, które preferują solidność i jawność działania. Nie bez znaczenia dla renomy rankingu jest fakt, że udział w nim jest całkowicie bezpłatny.

Szósta Gazela”

Szósta Gazela
 • Ile wspólnego ma współczesna firma średniej wielkości z gazelą? Tyle, ile biznes z walką o dominację, lub choćby przetrwanie wśród bezwzględnych i często znacznie silniejszych konkurentów – pisze Puls Biznesu w artykule podsumowującym kolejny ranking Gazel Biznesu. Gazelą już szósty raz został krotoszyński Jotkel.
 • Z punktu widzenia Pulsu Biznesu - gazela to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. W razie zagrożenia z ich strony, po prostu ucieka do przodu.
 • Gazela Biznesu 2008 jest zatem firmą, która:
  - rozpoczęła działalność przed rokiem 2005 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś;
  - w latach 2005-07 ani razu nie odnotowała straty;
  - w roku 2005 osiągnęła wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln zł i nie większą niż 200 mln zł;
  - w latach 2005-07 z roku na rok odnotowywała przyrost sprzedaży;
  - przynajmniej od roku 2005 publikuje swoje wyniki finansowe w Monitorze Polskim B lub udostępniła informacje na ich temat firmie Coface Poland lub redakcji Pulsu Biznesu.
 • Jotkel, mimo że gazelą został już po raz szósty, wciąż poważnie traktuje to wyróżnienie - zwłaszcza że w gazetowym rankingu rok po roku notuje awans. W tym o ponad 100 pozycji w kategorii firm z Wielkopolski.
 • Gazela Biznesu ma jeszcze jedną cechę, która odróżnia ją od innych biznesowych gatunków - rekinów, byków, niedźwiedzi, a tym bardziej hien. Tą cechą jest nieskazitelna reputacja, uczciwość, wobec kontrahentów, pracowników, a także... skarbu państwa.
 • W tym roku w rankingu sklasyfikowano ponad 4 tys. firm. Gazela potwierdza pozycję Jotkela jako firmy solidnej, mającej za sobą 30 lat tradycji, jednego z krajowych liderów w produkcji mebli metalowych, wyposażenia warsztatów, hal fabrycznych, magazynów i pomieszczeń socjalnych, oraz producenta obudów elektrycznych i teleinformatycznych. Jotkel to także godny zaufania dostawca usług kooperacyjnych (cięcie laserowe, obróbka blach, rur i kształtowników), a także uznany eksporter. Jotkel jest także jednym z wielkopolskich liderów w rozwoju przy wykorzystaniu funduszy pomocowych UE.

Jotkel potrójnie innowacyjny”

Jotkel potrójnie innowacyjny
 • Trzy potwierdzenia swej innowacyjności zyskała ostatnio nasza firma. Dwie z nich to nagrody w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji (kategorie: Innowacyjna Firma i Innowacyjna Usługa), trzecie to wiele wysokich lokat w różnych kategoriach konkursu Kamertony Innowacyjności.
 • Kamertony to ranking bardzo prestiżowy, patronują mu między innymi Lewiatan, Rzeczpospolita, Manager Magazine czy BRE Bank. Wysokie miejsca zajęte przez firmę w poszczególnych kategoriach pokazują, że Jotkel to krajowa czołówka, nie tylko wśród producentów wyrobów z metalu czy dostawców usług kooperacyjnych, ale generalnie w kraju, wśród przedsiębiorstw średniej wielkości.
 • Oto nasze lokaty w poszczególnych kategoriach:
  - 2 miejsce w Polsce w kategorii innowacyjność procesowa na 331 firm
  - 8 miejsce w Polsce w rankingu innowacyjna firma (średnie przedsiębiorstwa
  - 8 miejsce w Polsce w kategorii innowacje produktowe na 285 firm
  - 25 miejsce w Polsce w kategorii innowacyjność marketingowa na 211 firm
  - 21 miejsce w Polsce w kategorii innowacje organizacyjne na 255 firm.
 • Równie dobry i zaszczytny wynik osiągnęliśmy w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji. Tu potwierdziliśmy swą wysoką pozycję wśród firm z Wielkopolski. Zdobyliśmy tytuł najbardziej innowacyjnej firmy pośród przedsiębiorstw średnich oraz dostawcy najbardziej innowacyjnych usług w tej samej kategorii. Owe wyróżnienia to nie tylko kolejne ozdoba ścian w naszej firmie. Innowacyjność bowiem to jedno z najważniejszych kryteriów przyznawania dotacji unijnych w latach 2007-2013. Konkurs promował przedsięwzięcia oraz inicjatywy, w których istotnym elementem jest charakter innowacyjny projektu, ochrona własności intelektualnej, ochrona środowiska, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
Wręczenie nagród Krajowi Liderzy Innowacji - 1
Wręczenie nagród Krajowi Liderzy Innowacji - 2
Wręczenie nagród Krajowi Liderzy Innowacji - 3

JOTKEL jako innowacyjna firma”

JOTKEL jako innowacyjna firma
JOTKEL jako innowacyjna firma
 • W listopadzie 2008 roku został nam przyznany tytuł Innowacyjna firma oraz Innowacyjna usługa w konkursie organizowanym przez Fundację Innowacji i Rozwoju.

Lider Innowacji w Wielkopolsce 2008”

Lider Innowacji w Wielkopolsce 2008
 • W marcu tego roku Przedsiębiorstwo JOTKEL zdobyło uznanie za rozwijanie działalności z wykorzystaniem unijnych funduszy i zostaliśmy wybrani do zestawienia Top 10 jako firma przyczyniająca się do tworzenia dogodnych warunków dla umocnienia wizerunku Wielkopolski jako miejsca przyjaznego dla inwestycji.

JOTKEL Gazelą Biznesu”

JOTKEL Gazelą Biznesu
 • W grudniu 2007 roku już po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Gazeli Biznesu. W rankingu publikowanym przez Puls Biznesu zajęliśmy 2590 miejsce na 3795 uczestników z kraju, oraz 331 pozycję na 483 wielkopolskie firmy. Do prestiżowego grona Gazel Biznesu należą nowoczesne, osiągające dobre wyniki finansowe oraz charakteryzujące się dynamicznym rozwojem firmy. Tytuł Gazeli Biznesu świadczy o uznaniu za rzetelnego partnera w biznesie.

Innowacyjny proces, innowacyjny produkt”

Innowacyjny proces, innowacyjny produkt
 • Innowacyjny proces, innowacyjny produkt - 4 października 2007 nasza firma otrzymała nagrodę w konkursie organizowanym przez Gazetę Prawną, Fortis Bank Polska oraz portal FunduszeOnLine w kategorii innowacyjny proces oraz innowacyjny produkt.
 • Konkurs premiował firmy, które dzięki unijnym pieniądzom stworzyły innowacyjne produkty bądź w kierunku innowacyjności zmodernizowały swój proces produkcji. Nagroda oznacza, że Jotkel znalazł się w grupie firm najlepiej wykorzystujących fundusze unijne w województwie wielkopolskim.
 • Uznanie jury konkursu zyskało wprowadzenie do parku maszynowego firmy hydraulicznej prasy rewolwerowej, centrum gnącego do blach oraz modernizacja i uzupełnienie wyposażenia produkcyjnego przedsiębiorstwa. Znacznie uprościły one i unowocześniły produkcję, stawiając go w gronie najnowocześniejszych przedsiębiorstw tej branży nie tylko w Europie, ale również na świecie. Doceniono także unowocześnienie procesu produkcji oraz modernizację i rozbudowę systemu logistyki wewnętrznej przedsiębiorstwa.

HIT Regionu 2006”

HIT Regionu 2006
 • 20 lutego otrzymaliśmy nagrodę HIT Regionu 2006 w kategorii produkcja za dynamiczny rozwój w latach 2002-2006 i osiągnięcia ograniczające bezrobocie i efektywne wykorzystywanie środków i programów Unii Europejskiej.

NAGRODA REGIONALNA „Najlepsze Przedsiębiorstwo Roku 2006”

NAGRODA REGIONALNA „Najlepsze Przedsiębiorstwo Roku 2006”
 • 22 lutego 2007 przyznany został naszej firmie tytuł Najlepsze Przedsiębiorstwo Roku 2006. Jest to nagroda odzwierciedlająca opinię lokalnej społeczności na temat firm działających w powiecie.

WIELKOPOLSKA NAGRODA JAKOŚCI

WIELKOPOLSKA NAGRODA JAKOŚCI
WIELKOPOLSKA NAGRODA JAKOŚCI - statuetka
 • 30 czerwca 2005 firma JOTKEL otrzymała Wielkopolską Nagrodę Jakości
 • Firma JOTKEL brała udział w VII edycji konkursu Wielkopolska Nagroda Jakości. Patronem akcji jest Komitet Polskiej Nagrody Jakości, zaś honorowym gospodarzem uroczystości podsumowujących kolejne edycje - Wojewoda Wielkopolski.
 • Konkurs o Wielkopolską Nagrodę Jakości stanowi element ogólnoeuropejskiego systemu oceniania i nagradzania najlepszych firm wykorzystujących modelowe rozwiązania z zakresu zarządzania przez jakość - TQM (Total Quality Management).
 • Udział firmy w konkursie o Wielkopolską Nagrodę Jakości to nie tylko statuetka i dyplom, ale przede wszystkim możliwość sprawdzenia i porównania siebie z innymi firmami oraz określenia słabych i mocnych stron firmy. Przedsiębiorstwo JOTKEL jest pierwszą firmą z powiatu krotoszyńskiego, która otrzymała Wielkopolską Nagrodę Jakości.
 • Od momentu otrzymania Wielkopolskiej Nagrody Jakości firma może starać się o potwierdzenie swoich osiągnięć w Konkursie o Polską Nagrodę Jakości, a w dalszej perspektywie o Europejską Nagrodę Jakości.
 • Od początku działalności nasza firma stawia na jakość, a otrzymanie Wielkopolskiej Nagrody Jakości potwierdza, że produkowane przez firmę meble metalowe i ręczne wózki transportowe oraz świadczone usługi w zakresie obróbki blach i kształtowników są najwyższej jakości.

CERTYFIKAT „NAJWYŻSZA JAKOŚĆ”

CERTYFIKAT „NAJWYŻSZA JAKOŚĆ”
 • Nasza firma otrzymała certyfikat Najwyższa Jakość. Certyfikat przyznawany jest przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością tym firmom, które wyróżniają się na rynku jakością oferowanych wyrobów oraz usług.
 • Przedsiębiorstwo JOTKEL jest jedyną firmą z Krotoszyna, która otrzymała certyfikat w I edycji konkursu 2005. Do udziału w tym konkursie zostaliśmy rekomendowani przez Burmistrza Miasta i Gminy Krotoszyn.
 • Dla nas to wyróżnienie jest kolejną nagrodą przyznaną nam za to, co dla nas i naszych klientów jest najważniejsze czyli za jakość. Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki, które wkładamy w ciągłe ulepszanie naszych wyrobów zostają zauważane i nagradzane. Dla naszych klientów to kolejne potwierdzenie, że kupują wyroby najwyższej jakości.

CERTYFIKAT WIELKOPOLSKA JAKOŚĆ

CERTYFIKAT WIELKOPOLSKA JAKOŚĆ
CERTYFIKAT WIELKOPOLSKA JAKOŚĆ
 • Nasze przedsiębiorstwo brało udział w V edycji Akcji Konkursowej Wielkopolska Jakość, prowadzonej przez Wielkopolski Instytut Jakości w Poznaniu.
 • Podstawą przyznania certyfikatu Wielkopolska Jakość są wyniki oceny poziomu jakości oferowanych wyrobów oraz usług. Wśród kryteriów służących określeniu poziomu jakości znajdują się m.in. : użyteczność, nowoczesność, przydatność, przyjazność środowiskowa, satysfakcja klientów oraz ekologiczność.
 • Dla naszej firmy otrzymanie certyfikatu Wielkopolska Jakość to przede wszystkim potwierdzenie osiągnięć w zakresie jakościowego rozwoju.
 • Dla naszych Klientów zaś otrzymanie tego certyfikatu stanowi gwarancję pochodzenia i autentyczności produktów oraz zapewnia satysfakcję ze skorzystania z produktów wysokiej jakości.

JOTKEL WŚRÓD GAZEL BIZNESU

Gazela Biznesu 2006”
 • W 2006 roku wzięliśmy już po raz czwarty udział w rankingu Gazele Biznesu. Zajęliśmy 246 w Wielkopolsce (na 434 firmy), natomiast w rankingu ogólnopolskim - 1816 miejsce (na 3404 firm).
Gazela Biznesu 2005”
 • W 2005 roku wzięliśmy po raz trzeci udział w rankingu Gazele Biznesu. Zajęliśmy 123 w Wielkopolsce (na 402 firmy). W rankingu ogólnopolskim 966 miejsce (na 3108 firm). Zostaliśmy również zaproszeni do wstąpienia do elitarnego Klubu Gazel Biznesu, czyli grona najbardziej dynamicznie rozwijających się firm.
Gazela Biznesu 2004”
 • W 2004 roku w rankingu ogólnopolskim na 2002 firmy zajęliśmy 1226 miejsce, natomiast w rankingu regionalnym - wielkopolskim na 251 firm zajęliśmy 154 miejsce.
Gazela Biznesu 2003”
 • W 2003 roku nasza firma pierwszy raz brała udział w rankingu Gazele Biznesu. W rankingu ogólnopolskim na 1402 firmy, zajęliśmy 1295 miejsce. Natomiast w rankingu regionalnym - wielkopolskim na 179 firm, zajęliśmy 163 miejsce.